Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie plików cookie przez serwis.
Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
 
OpisPo zabieguPrzeciwwskazaniaGaleriaCennik

Mosaic

Skóra potrzebująca zabiegów z zakresu terapii anty aging powinna mieć przygotowany odpowiedni profesjonalny program naprawczy.
Pamiętajmy, że prawidłowe etapy terapii to w kolejności bezwzględnej: profilaktyka, następnie odnowa, a na końcu korekta.
Proces odnowy skóry zawsze należy zacząć o zabiegów laserowych, które spowodują odnowę komórkową od skóry właściwej po naskórek.
Skóra po zabiegu laserowym doskonale chłonie preparaty, które wprowadzamy pomiędzy zabiegami. Dzięki połączonym technikom wpływamy na biorewitalizację - naskórek i bioodbudowę - skóra właściwa.
Profesjonalnie dobrany program anty aging sprawi, że zabiegi korygujące, które często już zmieniają naturalne rysy naszej twarzy, odsuniemy zdecydowanie w czasie.

 

Aparat MOSAIC HP jest najnowszej generacji laserem medycznym o długości fali 1550 nm, jest najnowszym osiągnięciem techniki laserowej stosowanej w dermatologii - laser światłowodowy zbudowany z włókna szklanego domieszkowanego erbem (laser Er:szkło), pompowany diodami, wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze głowicą skanującą, jak spray'em. Laser Mosaic, nawet przy wyższych energiach, jest znacznie mniej bolesny niż aparat IPL.

 

Zasada jego działania polega na tworzeniu wielu, bardzo małych, ale głębokich kolumn oparzeń (technika mikropunktowa), której celem jest zachowanie wysp nieuszkodzonej skóry, dzięki czemu możliwy jest szybki proces gojenia bez powstawania ran. Po zabiegu warstwa podstawna mnoży nowe komórki, wciskając złuszczony naskórek z uszkodzonej skóry w warstwę rogową. Podczas procesu gojenia naskórek chroni uszkodzoną skórę przed infekcją, a następnie ulega złuszczeniu, co pozwala na szybką regenerację skóry. W tym samym czasie mikro wiązki, które wniknęły w skórę spowodowały syntezę i regenerację kolagenu, jednocześnie rozpoczynając fotostymulację otaczających fibroblastów, które generują nowy kolagen.

Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 3-5 zabiegów, gdyż przy pierwszym zabiegu uszkadzamy jedynie od 15-30% powierzchni skóry.

 

Ten sposób leczenia pozwala uzyskać długoterminowy efekt wygładzenia zmarszczek, odmłodzenia skóry i zmniejszenia jej wiotkości.

 

Opis zabiegu

Przed zabiegiem nie trzeba wykonywać próby laserowej, natomiast zalecane jest znieczulenie kremem EMLA (około 30 min przed) i/lub zastosowanie nawiewu zimnego powietrza.

Efektem zabiegu prowadzonego laserem MOSAIC jest pełna regeneracja i znaczna poprawa jędrności skóry. Zanikają blizny pourazowe, oparzeniowe, potrądzikowe, rozstępy. Uzyskuje się spłaszczenie lub likwidację zmarszczek, zamknięcie rozszerzonych porów, znikają przebarwienia posłoneczne, starcze i inne. Uzyskane efekty są porównywalne tylko z głęboką dermabrazją laserem CO2 ze skanerem jednak przy nieporównywalnie mniejszych skutkach ubocznych, o wiele krótszym czasie gojenia i praktycznie zerowym ryzykiem powikłań!

 

W jednym zabiegu uszkadza się nie więcej niż 15- 25% powierzchni skóry poddanej zabiegowi, stąd wynika konieczność powtórzenia zabiegu 3-5 razy, aby doprowadzić do pełnej wymiany skóry na nową. Typowa przerwa między zabiegami to 4-5 tygodni, w zależności od tego jak agresywny był poprzedni zabieg.

Należy jednak pamiętać, że w jednym zabiegu działa się tylko na ok 15-25% powierzchni skóry w wybrany obszarze. Pełna regeneracja skóry i ostateczne efekty zostaną osiągnięte po zrealizowaniu serii 3-5 zabiegów.

Inaczej niż stosowane do tej pory lasery, Mosaic nie naświetla lub odparowuje jednorodnie powierzchni skóry, ale "dziurkuje" ją tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół "studni oparzeń" siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nie uszkodzonej skóry. Dzięki temu proces leczenia rozwija się bardzo szybko i bez tworzenia widocznej rany.

Laser Mosaic z fraksel technology może być stosowany na dowolnej części ciała (poza śluzówkami), gdzie potrzebne jest wygładzenie skóry. W przeciwieństwie do poprzednich technik laserowego wygładzania skóry, w których dochodziło do odparowania całej powierzchni skóry, teraz po zabiegu, większa część powierzchni skóry pozostaje nieuszkodzona i to jest tajemnicą gwałtownego, szybkiego procesu gojenia. Ten mechanizm działania otwiera możliwość wygładzania skóry na szyi i dekolcie, obszarach które nie tolerowały poprzednich metod laserowego wygładzania.

Zabiegi (naświetlanie laserem) trwają od 10 min do nawet 1,5 godz., w zależności od powierzchni zabiegu.

 

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu laserem Mosaic:

• Regeneracja i odmładzanie skóry

• Zmarszczki i zwiotczenie skóry

• Blizny potrądzikowe, chirurgiczne, urazowe, oparzeniowe

• Rozstępy

• Uszkodzenia słoneczne

• Rozszerzone pory, zaskórniki

• Chropowata skóra

• Zmiany pigmentowe, przebarwienia, melazma

• Plamy starcze, dyschromia

• Niejednolity odcień skóry

Zabiegi mogą być wykonywane na dowolnej części ciała zarówno kobiet, mężczyzn i dzieci.Zabiegi proponowane po zabiegach i w trakcie terapii laserami.
Zabiegi są przeznaczone dla osób w każdym wieku. Podczas terapii działamy zarówno na kolagen typu I, charakterystyczny dla starszych osób jak i na kolagen typu III, charakterystyczny dla osób młodych.

 

Face Infusion – z vit. C
Zabieg ten dostarcza skórze znacznej ilości czystej, stabilnej witaminy C poprzez preparaty kosmetyczne otwiera możliwość podjęcia ukierunkowanej walki z destrukcyjnym działaniem zanieczyszczonego środowiska i promieniowania słonecznego na warstwę naskórka oraz błony komórkowe. Wykorzystanie estru kwasu askorbinowego w programie pielęgnacyjnym C Pure przynosi spektakularne efekty w profilaktyce i zwalczaniu oznak starzenia się cery. Skojarzenie kompleksu witamin sprzyjających zdrowiu i urodzie wraz z wyciągami roślinnymi intensyfikuje działanie witaminy C oraz podnosi walory zabiegu. Działa nawilżająco, uszczelnia naczynia krwionośne, ujednolica zmiany barwnikowe oraz działa dezaktywująco na bakterie trądzikowe. Idealny jako baza pod makijaż. Stymulacja biosyntezy kolagenowej pozwala skórze wyglądać gładko, delikatnie i młodo.

 

Retinol Thermo Face Gym - z vit. A
Zabieg ten ma na celu stymulację włókien mięśniowych twarzy. Zaopatruje skórę w energię, rewitalizuje i odświeża. W widoczny sposób redukuje zmarszczki mimiczne. Pobudza mikrocyrkulację i usuwa zanieczyszczenia.

 

 

 

 


 

 

Po zabiegu na skórze, pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchniecie. Może też pojawić się przejściowa wysypka, jak przy uczuleniach. Skóra wygląda, jak po przesadnym opalaniu na słońcu, ze wszystkimi charakterystycznymi dla tego stanu dolegliwościami, które szybko mijają po kilku godzinach, tym szybciej im konsekwentniej stosujemy wszystkie środki używane przy oparzeniu słonecznym. Zaczerwienienie mija po 3-5 dniach, obrzęk nasila się po 2 dniach i po 3-4 znika. Później skóra nieco brązowieje i się złuszcza. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu. Jeżeli stosowano znieczulenie iniekcją, to w miejscu wkłucia mogą pojawić się przejściowe siniaki. Bardzo rzadko, przy najwyższych mocach, na pewnych obszarach skóry pęcherze mogą się wygajać tworząc strupki. W innym wypadku można natychmiast po zabiegu powrócić do normalnej aktywności życiowej, unikając: słońca i gorących kąpieli.

Większość pacjentów widzi poprawę jakości skóry już po kilku dniach od zabiegu. W dużej części wynika to z pewnego obrzęku, który maskuje zmarszczki i blizny. To nie jest ostateczny efekt zabiegu - skórę uszkadza się szybko, ale na przetworzenie kolagenu potrzeba czasu; od 3 do 5 tygodni. Wtedy widoczne już są trwale efekty odnowy skóry. Odbudowa skóry będzie doskonale widoczna po 4-5 tygodniach od zakończeniu serii 3-5 zabiegów. Przebudowa kolagenu będzie jednak trwała nadal, powodując wygładzanie i ujędrnianie skóry jeszcze przez 6-12 miesięcy po zabiegu.

Zmiany w naskórku i kolagenu w skórze właściwej wywołane zabiegami lasera Mosaic są trwałe. Obiektywne badania wykazały, że pozytywne zmiany wywołane zabiegami, nie cofają się po 6 miesiącach po ich zakończeniu. Jednak - słońce, czas i siła ciążenia - robią swoje i żaden laser nie może zatrzymać upływu czasu, choć laser Mosaic może czas cofnąć, i to o wiele sezonów. Ubocznym działaniem lasera MOSAIC jest zaczerwienienie i lekkie oparzenie skóry (jak po oparzeniu słonecznym), którego nasilenie zależy od stopnia agresywności zabiegu (tzn. dawki zaaplikowanej energii). Zaczerwienienie skóry i lekki obrzęk znikają po 1-3 dni.

  • Ciąża
  • Skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców)
  • Leki immunosupresyjne
  • Stosowanie Roaccutane i innych retinoidów
  • Iniekcje z wypełniaczy w ostatnich 6 miesiącach
  • Choroba nowotworowa skóry
  • Aktywna opryszczka
  • Świeża opalenizna
  • Leki uwrażliwiające skórę na światło

 

 Zabieg na twarz  500 zł
 Zabieg na szyję 500 zł
 Zabieg na policzki 500 zł
   
 Zabieg na dekolt 800 zł
 Zabieg na całą twarz + szyja 800 zł
   
   

W pakiecie zawsze taniej!

 

Cena brutto: od 500.00 do 1900.00
<< powrót